МАН-аас нэр дэвшигчид тодорлоо

2020 оны УИХ-ын ээлжит сонгуульд МАН:аас нэр дэвшигчид тодорлоо. Тэдгээрийн сонгуулийн тойргийн дэс дарааллаар танилцуулбал:

1. Архангай аймагт: Ж.Мөнхбат, Ё.Баатарбилэг, Г.Тэмүүлэн

2. Баян:Өлгий аймагт: Х.Баделхан, А.Галимхан

3. Баянхонгор аймагт: Г.Занданшатар, Л.Элдэв:Очир, Б.Батцэцэг

4. Булган аймагт: Ж.Бат:эрдэнэ, Ц.Анандбазар 

5. Говь:Алтай аймагт: Ш.Раднаасэд, Б.Энх:Амгалан

6. Дундговь, Говьсүмбэр аймагт: Г.Мөнхцэцэг, Сү.Батболд

7. Дорнод аймагт: М.Бадамсүрэн, Ц.Сэргэлэн

8. Дорноговь аймагт: Т.Энхтүвшин, Б.Дэлгэрсайхан

9. Завхан аймагт: Ц.Цэрэнпунцаг, Б.Баярсайхан

10. Өвөрхангай аймагт: Д.Тогтохсүрэн, С.Чинзориг ,Г.Ганболд

11. Өмнөговь аймагт: Н.Наранбаатар, Х.Мандахбаяр

12. Сүхбаатар аймагт: З.Энхтөр,Т.Ганди 

13. Сэлэнгэ аймагт: Ж.Эрдэнэбат, А.Ундрам, Д.Өнөрболор

14. Төв аймагт: Ж.Батжаргал, Д.Гантөгс Н.Энхболд 

14. Увс аймагт: Ч.Хүрэлбаатар, Б.Чойжилсүрэн, Н.Цэрэнбат

15. Ховд аймагт: С.Бямбацогт,Ц.Цогзолмаа, О.Батнайрамдал 

16. Хөвсгөл аймагт: Л.Энх:Амгалан, Ц.Даваасүрэн, Л.Мөнхбаатар 

17. Хэнтий аймагт: У.Хүрэлсүх, Б.Бат:эрдэнэ, Л.Оюун:эрдэнэ

18. Дархан-Уул: Б.Жавхлан, Б.Баттөмөр, Б.Оюунгэрэл 

19. Орхон: Ц.Нямдорж, Д.Батлут, Б.Оюунгэрэл

20. Багахангай, Налайх,Багануур дүүрэгт: С.Амарсайхан, Сандаг: Очир

21. Баянзүрх дүүрэгт:  Б.Саранчимэг, Б.Энхбаяр,Бат: Амгалан, Х.Булгантуяа, Ж.Чинбүрэн

22. Сүхбаатар дүүрэгт: Д.Цогтбаатар, Ц.Мөнх:Оргил, Ц.Мөнхцэцэг

23. Чингэлтэй дүүрэгт: Т.Аюурсайхан, М.Оюунчимэг, Ж.Сүхбаатар

24. Баянгол дүүрэгт: Ж.Батбаясгалан, Ж.Ганбаатар, Х.Ганхуяг 

25. Сонгинохайрхан дүүрэгт: Нямбаатар, Б.Жаргалмаа, Д.Сумьяабазар, Н.Учрал, П.Анужин

26. Хан-Уул дүүрэгт: Д.Сарангэрэл, Ж.Алдаржавхлан, Г.Амартүвшин нар нэр дэвшихээр боллоо.



Анхааруулга:

Монгол Улсад коронавирус COVID-19 бүртгэгдсэнтэй холбогдуулан Монгол Улсын Засгийн газрын 2020 оны 03 дугаар сарын 10-ны өдрийн хуралдаанаас өгсөн чиглэлийг үндэслэн тус сайтын сэтгэгдэл бичих талбарыг түр хааж байгааг үүгээр мэдэгдэж байна. todotgol.mn сайтын редакц